Головна

ФІЛІЯ «БРОШНІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» ДП “ЛІСИ УКРАЇНИ”

Площа: 30886 га

Основні лісоутворюючі породи: ялиця, бук, ялина, явір, дуб.

Адміністративні райони розташування: Рожнятівський, Долинський.

Середня кількість працюючих – 212 чоловік

Філія «Брошнівське лісове господарство” ДП “Ліси України” розташоване в північно-західній частині Івано-Франківської області на території Калуського району, шляхом реорганізації – приєднання  ДП “Брошнівський лісгосп” (яке створене в 1995 році згідно Указу президента України від 24 лютого 1995року №142/95, Постанови Кабінету Міністрів від 05.05.1995р. №332 та наказу Мінлісгоспу від 26.05.1995р. на базі лісів Брошнівського лісокомбінату та Рожнятівського  міжгосподарського підприємства) до ДП “Ліси України” згідно постанови КМУ від 07.09.2022р. №1003

Згідно лісорослинного районування територія філії «Брошнівське лісове господарство» відноситься до лісової зони Карпатських гір та   розташована  в Західній частині Калуського (колишнього Рожнятівського) адміністративного району Івано-Франківської області.

В зоні діяльності філії  розташовано вісім заповідних об’єктів, що являють собою пам’ятки природи місцевого значення : урочища «Аршиця», «Магура», «Нягра», «Слобушниця», « Козарка Нова» з залишками віковічних пролісів, ботанічний заповідник «Конвалія», генетичний резерват « Лецівка- Дубшара» та інші.

До складу філії «Брошнівське лісове господарство» входить 8 лісництв загальною площею 30886га.

Метою нашої діяльності є організація раціонального ведення лісового господарства та невиснажливе і безперервне використання лісових ресурсів, яке має забезпечити охорону генетичного, видового, біологічного і ландшафтного різноманіття, посилити водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні та інші корисні властивості лісів для охорони здоров’я людей і поліпшення навколишнього середовища.

Одним із головним завдань є створення та відновлення лісів з метою підвищення продуктивності та біологічної стійкості насаджень, покращення їх якісного складу, посилення ґрунтозахисних, водорегулюючих, рекреаційних  та інших функцій лісу.

Працівники філії  продовжують добру справу лісівників, яких у Брошневі- Осаді і його околицях кілька десятків поколінь. З історії  знаємо, що у Брошневі у 1900-х роках збудували невеликий лісопильний завод, а вже у 1921 році німецький промисловець Фрімер зводить набагато потужніше лісопильне підприємство. З приходом Радянської влади на Прикарпаття новим власником заводу  стає  Київське окружне воєнно-будівельне управління з новою назвою       «Завод №9» ім. Тимошенко. На жаль, при нових господарях  деякі вирубки залишались не залісненими. Тому наприкінці 1950 років для ефективного регулювання лісівничої та лісозаготівельної справ були об’єднані Калуський лісгосп, деревообробний комбінат та Рожнятівський ліспромгосп у Брошнівський лісокомбінат. За кошти лісокомбінату було зведено будинки культури, школи, понад десять тисяч квадратних метрів житла. Брошнівський лісокомбінат мав свою базу відпочинку та оздоровлення на Чорному морі, дитсадок та профілакторії, які після реорганізації були приватизовані. Після реорганізації у 1995 році адміністрація Брошнівського лісокомбінату передала у власність Державного підприємства « Брошнівський лісгосп» основні засоби, 8 лісництв, кілька лісовозів без території гаражу та старий гуртожиток, який зараз і є адміністративним будинком управління лісгоспу. Внаслідок приватизації  було повністю зруйновано потужну інфраструктуру, збудовану за час діяльності Брошнівського лісокомбінату, зменшено на  2500 робочих місць, в металолом перетворились ще нове обладнання цеху облицювальних плит, цеху ДСП, механічного та паросилового господарств.

На сьогоднішній день,  наше підприємство щорічно заліснює 300 га вирубок, здійснює догляд за лісокультурами на 800 га, вирощує біля 500 тис. сіянців в розсадниках та15 тис. саджанців для озеленення, збирає 700 кг лісового насіння, влаштовує 6 км мінералізованих смуг,  проводить  рубки догляду в молодняках площею 295га. Лісгосп має затверджену розрахункову лісосіку рубок головного користування в обсязі 54,49 тис.м3 ліквідної деревини в рік та здійснює рубки формування та оздоровлення лісів в обсязі 26,0 тис.м3 ліквідної деревини.

За 20 років діяльності підприємство  в стислі терміни збудувало виробничі приміщення гаражу, дільниці по переробці деревини, контору Суходільського лісництва, будинок  для лісорубів в Суходільському лісництві,  близько 25км лісовозних доріг. За власні кошти проведено реконструкцію і ремонт придбаних  нижнього складу і дільниці по ремонту лісозаготівельної техніки і обслуговуванню автомобільних лісовозних доріг, поточні ремонти виробничих приміщень лісництв, придбано автотранспортні засоби  типу «Урал», «КРАЗ», «МАЗ», трактор ТДТ-55 та МТЗ-82, кран ККС-10, кран МКГ-25, деревообробне обладнання, комп’ютерну техніку та інше. Створено дичерозплідник  у Спаському лісництві.