Дослідження «EARTHSIGHT» мало на меті дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України, – голова Держлісагентства
English version is available here https://bit.ly/2B8Ph2W
Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький підписав наказ про проведення протягом двох тижнів ретельної перевірки Великобичківського лісгоспу стосовно всіх фактів, оприлюднених вчора у дослідженні громадської організації «Earthsight».
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський доручив ретельно вивчити цю ситуацію та унеможливити в подальшому дії, які порушують екологічне законодавство. Він триматиме питання на особистому контролі. У разі виявлення підтверджених фактів прийматимуться управлінські рішення.
Водночас, Голова Держлісагентства зауважив, що це дослідження в більшості дублює дослідження дворічної давнини.
«Зокрема, у новому звіті Earthsight повторює своє попереднє твердження щодо незаконності призначень санітарних рубок в Україні. Попередній висновок Earthsight був зроблений на основі аналізу 18 ділянок. Після оприлюднення цієї інформації Держлісагентство зробило детальний аналіз цієї інформації. Виявилось, що з цих 18 ділянок Earthsight аналізувала лише 4 ділянки, відведені під санітарну рубку, всі інші були проаналізовані через рік і більше після рубки, або аналізувались ділянки, на яких рубка взагалі ніколи не була проведена. Результати обстеження цих нібито 18 ділянок було екстрапольовано на національний рівень та таким чином визначено загальний показник», – зазначив Андрій Заблоцький.
Загалом дослідження вказує на нібито недосконалість системи сертифікації Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council), її неспроможність зафіксувати діяльність з незаконної вирубки деревини та нібито використання IKEA такої деревини для виробництва меблів.
Варто зазначити, що FSC пропонує одну з найпотужніших та найавторитетніших систем лісової сертифікації у світі. Ця організація підтвердила законність експортованої деревини.
Окрім цього, за словами Голови Держлісагентства, для об’єктивності таких досліджень мають бути дотримані наступні вимоги:
– Залучення фахівців спеціалізованих лісозахисних підприємств.
Наразі невідомо, хто і як проводив обстеження ділянок. Фахівці державних спеціалізованих лісозахисних підприємств не залучалися.
– Надана інформація про склад міжнародних та вітчизняних експертів.
Відомості про склад міжнародної команди експертів, які приїздили би для збору відповідної інформації, відсутні.
– Інформація про фінансування і замовника такого дослідження.
Жодного пункту не було дотримано.
«Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії ІKEA на ринок України. До речі, український виробник меблів для IKEA вже заявив, що екостільці «Тер’є», про які йдеться в дослідженні, вони навіть не виробляють https://bit.ly/3fZ53vQ. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації в світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України», – підкреслив Андрій Заблоцький.
Також він звернув увагу на те, що за 5 місяців цього року незаконні рубки в Україні зменшилися