На Прикарпатті діє 25 учнівських лісництв, де школярі вивчають основи лісівництва

На Прикарпатті діє 25 учнівських лісництв, де школярі вивчають основи лісівництва

На Івано-Франківщині діє 16 державних лісових господарств, на базі яких обладнано кабінети шкільних лісництв. Їх роботу координує Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр, а держлісгоспи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечують значну підтримку.

На Прикарпатті перше учнівське лісництво було створено у 1968 році на Коломийщині. Його організували лісничий Печеніжинського лісництва Коломийського лісокомбінату Микола Кудляк та вчителька біології Наталія Сметанюк.

До кінця 80-х рр. на Прикарпатті вже діяло понад 80 учнівських лісництв. Однак за останні 35 років через соціально-економічні та фінансові чинники, кількість таких об’єднань скоротилася.

На сьогодні на Прикарпатті діє 25 учнівських лісівничих об’єднань.

До шкільного лісництва входять учні старших класів. Вчитель природничих наук дає поглиблені знання з біології, лісівник вчить основ лісівництва.

За учнівськими лісництвами закріплені лісові ділянки, де під керівництвом лісівників школярі дбають про створення, догляд, охорону та захист лісових культур.

Школярі здобувають практичні навички закладання шкілок, розсадників, ведуть науково-дослідну роботу, вивчають основи дендрології, насінництво.

Гуртківці дбають про безпеку лісу, особливо у пожежонебезпечний період, патрулюють лісові масиви, ведуть роз’яснювальну роботу серед ровесників, доглядають за мурашниками, спостерігають за птахами, піклуються про лісових мешканців.

Юні лісівники щороку беруть участь у Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв.

У 2000 році учні Козаківського шкільного лісництва (Болехівський лісгосп) здобули перемогу на Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв у Києві, а у 2011 гран-прі у Кіровограді вибороли школярі Пнівського учнівського лісництва (Надвірнянський лісгосп).

У 2019 році учні Сопівського ліцею (Коломийський лісгосп) посіли ІV місце.

Серед випускників шкільних лісництв багато професійних лісівників, біологів, медиків, інженерів, науковців та керівників підприємств.

Ліс – це спадок. Ліс – це культура поколінь.

Більше у відео https://gopro.com/v/Lv0pMJoNn5pNQ

32

30

41

25

29