Державні лісогосподарські підприємства Прикарпаття підсумували фінансово-економічний стан за I квартал 2020 року

Державні лісогосподарські підприємства Прикарпаття підсумували фінансово-економічний стан за I квартал 2020 року

Податки – результат роботи підприємств у державі. Завдяки фінансовим надходженням у бюджети різних рівнів, держава виплачує пенсіонерам пенсії, працівникам бюджетної сфери – заробітну платню, фінансує економічні та соціальні програми.

Державні лісогосподарські підприємства Прикарпаття є одними з бюджетоутворюючих в області, проте внаслідок карантинних обмежень підприємства краю зазнали чималих втрат. Зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів зумовлене зменшенням заготівлі деревини та її реалізацією.

За I квартал 2020 року державні лісогосподарські підприємства Івано-Франківської області до бюджетів усіх рівнів сплатили 54,5 млн гривень податків та зборів, що на 13,5 млн гривень менше, ніж за I квартал 2019. До державного бюджету у I кварталі 2020 року сплачено 35,3 млн гривень, до місцевих бюджетів – 19,3 млн гривень, Єдиного соціального внеску держлісгоспи сплатили 13,8 млн гривень.

Податку на додану вартість (ПДВ) у I кварталі 2020 року державні лісогосподарські підприємства Прикарпаття сплатили 20,7 млн гривень, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 16,3 млн гривень, у тому числі від інших видів рубок до місцевих бюджетів сплачено понад 7 млн гривень.