ДО УВАГИ МИСЛИВЦІВ РАЙОНУ!!!

Відкриття сезону полювання на пернату дичину, за традицією, вважається святом початку сезону літньо-осіннього полювання.

Цього року воно припадає на 10 серпня. Більшість мисливців чекають на цей день з нетерпінням і готуються до нього заздалегідь, плануючи місце де вони проведуть ці два найбажаніші дні.

         Мріючи про незабутні ранки та чудові вечори заходу сонця, потроху починають складати в одне місце все те, що на їхню думку знадобиться для полювання.

Мисливці, дуже різі люди, вони різні як за характерами, так і ставленням до полювання і, звичайно до природи.

Одних у цьому захопленні притягує природа, для них основне – це відпочинок, моральне задоволення від спілкування з природою, спілкування з друзями тощо.

Другі  приходять до полювання через зацікавленість до зброї.

Третіх у полюванні цікавить добування трофеїв, інакше кажучи здобичі. Є й такі мисливці, які прийшли у полювання за компанію, їх не цікавить ні зброя ні трофеї, для них головне перебування в компанії мисливців.

         Перелічувати можна довго, але є серед мисливців й справжні, «правильні», які відносяться до полювання як до невід’ємної частини свого життя. До полювання вони ставляться як до однієї зі складових загальної культури  суспільства. Їх цікавить усе, мисливські традиції етика, культура полювання, поводженні зі зброєю, ведення мисливського господарства. Під час полювання вони більше цінують сам процес, ніж результат.

Хотілося б, щоб таких мисливців було побільше.

         У зв’язку з наближенням відкриття сезону полювання хочеться нагадати всім мисливцям, які документи дають право на проведення полювання:

– державне посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, (строк дії контрольної карточки – мисливський сезон з 1 травня до 31 квітня наступного року;

– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);

– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;

– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Для тих хто не встиг, або забув обміняти щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита необхідно звернутись до районного мисливствознавця, який обміняє її в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, або самому обміняти її у мисливському відділі Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за адресою м. Івано-Франківськ вул. ГРУШЕВСЬКОГО 31 (з 8 до 17 години, п’ятниця з 8 до 16год. обідня перерва з 12 до 13год.).

Отже, щоб встигнути підготуватися до полювання, звертаємося до всіх мисливців з проханням – перевірити свої документи, переконайтеся, що вони чинні, обміняйте завчасно щорічну контрольну картку.

                             Районний мисливствознавець                       В.П.Іванів